Geloren dávkování

Účinné látky v produktech Geloren se ve svém působení vzájemně doplňují. Nejsilnějším hráčem je zde však kyselina hyaluronová, a tak se u dávkování zaměříme především na ni.

Geloren pro člověka

Pro lidi máme v nabídce Geloren ve formě tobolek bez cukru nebo Geloren jako sladký pomerančový sirup.

Geloren CAPS

Denně stačí užívat 2 tobolky. Do organismu tak dostaneme 60 mg kyseliny hyaluronové, což je podle některých zdrojů nejvyšší množství, které je dospělý člověk schopen vstřebat. Při obsahu 120 tobolek tak balení vystačí na dva měsíce. Geloren CAPS doporučujeme pro maximální efekt užívat po dobu alespoň 3 měsíců, poté se na 2 měsíce vysadí a následně se celý cyklus opakuje. V případě potřeby je možné Geloren CAPS užívat trvale.

Geloren ACTIVE

Denní dávka jsou 3 želé tablety, což znovu odpovídá 60 mg kyseliny hyaluronové. Celé balení vystačí na měsíc a i když je nadupané účinnými látkami, cenově vychází v přepočtu na den nejlépe.

Geloren GEL

Užívá se 15 ml přípravku (1 odměrka) denně po dobu alespoň 3 měsíců. V případě potřeby je možno 15 ml podávat 2x denně.
Obsah kyseliny hyaluronové v jedné dávce je v tomto případě dokonce 80 mg. Můžeme si tedy být jisti, že jí do sebe dostaneme maximum, přestože se sirup nedá dávkovat tak precizně, jako tobolky nebo tablety.
Při doporučeném dávkování vystačí balení Geloren GEL zhruba na měsíc.

Geloren pro zvířata

Geloren HA s příchutí višně nebo jablka

I když je vytvořen především pro koně, je možné jej podávat i jiným savcům.

Dobré výsledky jsme zaznamenali kromě koní také u psů (převážně větších plemen), koček (zde je však lépe použít verzi pro psy Geloren Dog), králíků a – možná mi nebudete věřit – ale dokonce i u hrochů :)

Kúra užívání Gelorenu je minimálně 2 měsíce, optimálně 90 dní souvislého užívání. Poté následuje přestávka v délce až 60 dnů. Pokud by se ale začaly objevovat symptomy (bolestivost, otok, snižování rozsahu hybnosti), je možné začít s navazující kúrou kloubní výživy i dříve než po 60 dnech.

Standardně uvádíme dávkování 1 želatinovou kostku na cca 100 kg hmotnosti zvířete.

V případě koní tedy:
1 kostka (60 mg kyseliny hyaluronové) pro menší plemena či hříbata do 100 kg. 2 kostky při hmotnosti 100–400 kg a nad 400 kg je třeba už podávat kostky 3.

Pro psy platí:
⅓ kostky na 10 kg hmotnosti psa.

Geloren Dog s příchutí drůbežích jater

Protože je bez cukru, je kromě psů vhodný i pro kočky, které nemají schopnost sladkou chuť rozpoznat, a tak byste je s ní ani nenalákali.

Pro psy (verze pro velká plemena L-XL):

Podává se 1 kostička denně do váhy 20 kg. Při váze 20–40 kg jsou to už kostky 2. Při 40–60 kg dávkujeme 3 kostičky a pro obří plemena nad 60 kg už je třeba dávat denně 4 kostičky.

Podávejte denně dle váhy zvířete po dobu alespoň dvou měsíců, poté můžete podávání na 1–2 měsíce vysadit (v závislosti na úrovni obtíží). Následně je vhodné kúru opakovat.

V případě větších obtíží navštivte veterinárního lékaře. Přípravek podávejte bez přestávky jako kloubní výživu. Doporučujeme během prvních 14 dní kúry zdvojnásobit doporučenou dávku.

Pro psy (verze pro malá plemena S-M):

Do 5 kg se podává 1 kostka denně. Při hmotnosti 5–10 kg pak 2 kostky denně. Při hmotnosti 10–20 kg už jsou třeba 3 kostky denně.

Pro kočky:
Kočky potřebují něco mezi 15–31 mg kyseliny hyaluronové, což odpovídá zhruba jedné kostce Gelorenu Dog S-M podle velikosti kočky, případně ¼ kostky sladkého Geloren HA.