Složení Gelorenu a Ečka

Jak je to tedy s těmi éčky v Gelorenu, když na kdejakých lékárenských e-shopech píší, že ve formulaci jsou nebezpečná ečka?! Obsahuje kloubní výživa Geloren nebezpečné Ečka? V lékárně by to přece měli vědět všechno nejlépe! Je to jako se vším v dnešní době - na internetu všichni opisují toho, kdo si dá tu práci a nějaký text sesmolí. Tak my se toho vysvětlení ujmeme :)

Geloren se začal vyrábět jako GelorenHorse . Byla to kloubní výživa, která měla nabídnout alternativu (a prevenci) k velice kvalitní ale finančně nákladné injekční léčbě kloubů sportovních koní. V původní formulaci GelorenuHorse skutečně byla éčka, a to dokonce taková, která například ani v lidských potravinách nevidíme příliš rádi. Protože se ale poměrně brzy ukázalo, že Geloren zdaleka nejedí jenom koně (dává se třeba i velkým plemenům psů, nebo dokonce nosorožcům v ZOO Dvůr Králové), byla červeň třešňová (E124, E122, E110) ve starém GelorenuHorse nahrazena přírodním barvivem. No a aby se produkty nepletly, byl nový produkt s recepturou bez éček pojmenován GelorenHA podle hlavní účinné látky - kyseliny hyaluronové. Nikdo se ale na eshopech příliš neobtěžoval s tím, aby v obchodech upravil popis produktu, proto se jen vyměnil název a informace o škodlivých éčkách v textu zůstala.

Jsou tedy nějaká éčka v Gelorenu?

Přípravek Geloren HA vedle hlavních účinných látek obsahuje jako doplňkové látky - právě toto přírodní barvivo – oxid železa, konzervant – sorban draselný, a zchutňující aroma – višňové aroma. Pořád to není tak zdravé, jako sníst sedmikrásku v rumunských horách, ale pokud se má želé rok nezkazit a zůstat pro závodní koně stejně kvalitní, tak tam nějaký konzervant prý prostě být musí.... ale škodlivá éčka skutečně zmizela, protože z důvodu předběžné opatrnosti výrobce formulaci raději upravil tak, aby některé problematické látky nahradil.

Nicméně prakticky vše má své kódové označení jaké éčko (třeba vitamin C je E300) a i oxid železa má taky své číslo - E172. Není známa žádná informace o toxicitě tohoto barviva a v ČR (i v celé EU) je jeho použití povolené vyjma dětské výživy. Takže vlastně ano, éčko v Gelorenu najdete, ale rozhodně ne žádné jiné, než jaké známe například z limonád, nebo běžné cukrovinky. :)

do obchodu Geloren HA