Složení Gelorenu a Ečka

Jak je to tedy s těmi éčky v Gelorenu, když na kdejakých lékárenských e-shopech píší, že ve formulaci jsou nebezpečná ečka?! Obsahuje kloubní výživa Geloren nebezpečné Ečka? V lékárně by to přece měli vědět všechno nejlépe! Je to jako se vším v dnešní době - na internetu všichni opisují toho, kdo si dá tu práci a nějaký text sesmolí. Tak my se toho vysvětlení ujmeme :)

Geloren se začal vyrábět jako GelorenHorse . Byla to kloubní výživa, která měla nabídnout alternativu (a prevenci) k velice kvalitní ale finančně nákladné injekční léčbě kloubů sportovních koní. V původní formulaci GelorenuHorse skutečně byla éčka, a to dokonce taková, která například ani v lidských potravinách nevidíme příliš rádi. Protože se ale poměrně brzy ukázalo, že Geloren zdaleka nejedí jenom koně (dává se třeba i velkým plemenům psů, nebo dokonce nosorožcům v ZOO Dvůr Králové), byla červeň třešňová (E124, E122, E110) ve starém GelorenuHorse nahrazena přírodním barvivem. No a aby se produkty nepletly, byl nový produkt s recepturou bez éček pojmenován GelorenHA podle hlavní účinné látky - kyseliny hyaluronové. Nikdo se ale na eshopech příliš neobtěžoval s tím, aby v obchodech upravil popis produktu, proto se jen vyměnil název a informace o škodlivých éčkách v textu zůstala.

Jsou tedy nějaká éčka v Gelorenu?

Přípravek Geloren HA vedle hlavních účinných látek obsahuje jako doplňkové látky - právě toto přírodní barvivo – oxid železa, konzervant – sorban draselný, a zchutňující aroma – višňové aroma. Pořád to není tak zdravé, jako sníst sedmikrásku v rumunských horách, ale pokud se má želé rok nezkazit a zůstat pro závodní koně stejně kvalitní, tak tam nějaký konzervant prý prostě být musí.... ale škodlivá éčka skutečně zmizela, protože z důvodu předběžné opatrnosti výrobce formulaci raději upravil tak, aby některé problematické látky nahradil.

Nicméně prakticky vše má své kódové označení jaké éčko (třeba vitamin C je E300) a i oxid železa má taky své číslo - E172. Není známa žádná informace o toxicitě tohoto barviva a v ČR (i v celé EU) je jeho použití povolené vyjma dětské výživy. Takže vlastně ano, éčko v Gelorenu najdete, ale rozhodně ne žádné jiné, než jaké známe například z limonád, nebo běžné cukrovinky. :)

do obchodu Geloren HA

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení